Moselské víno jistě většina z Vás zná. Označuje se jím víno z Německa, německé oblasti Mosel-Saar-Ruwer ve spolkové zemi Porýní - Falc (Rheinland Pfalz).

Nejslavnější odrůda, zde velmi rozšířená je Ryzlink rýnský (Riesling), který se celosvětově nejvíce pěstuje v Německu. Vyrábí se z něj vína světové kvality, kterému odborníci říkají právem „Král bílých vín“. O Rieslingu se právem říká, že je to nejlepší bílé víno světa.

Údolí kolem řeky Mosel je oblast světově proslulá. Tato řeka se u německého města Koblenz, stává největším přítokem Rýna. Právě její klikatá pasáž mezi Koblenzem a Trevírem (nejstarší město Německa) vytváří skvělé přírodní a klimatické podmínky pro růst hroznů té nejlepší kvality. Krása této oblasti není obdivována pouze naší generací. Již jedno století před naším letopočtem staří Římané a Keltové osídlili území tohoto přírodního skvostu. Klikatá a romanticky řeka protíná drsnou hornatou krajinu a vytváří tak jedinečnou podívanou. Právě zde jsou ty nejlepší podmínky pro výsadbu révy Rieslingu.

Zdejší typické břidličné půdy dávají Rieslingům snad nejhodnotnější vlastnost vína, totiž mineralitu. Navíc je zde vegetační období minimálně o měsíc delší, tím dává révě čas vyzrát do úžasných vlastností. Často jsou moselské Rieslingy natolik minerální, že mají skoro až slanou chuť. Moselský Riesling je šťavnaté víno s příjemným zbytkovým cukrem a výraznou kyselinkou a tou skvělou mineralitou na pozadí. Místní vinaři, většinou s dlouhým rodokmenem, umí vytvořit zázraky v chutích suchých až poloslaných Rieslingů dokonale.

Tato vína z vinařství Heinrich Basten nabízíme za bezkonkurenční ceny.

Zájemcům o toto zboží, při nákupu od třiceti kusů, poskytneme velkoobchodní ceny.